ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت

معاهده شینگن بین کشور های اروپایی بسته شد که به موجب آن ورود ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا به دیگر کشورها آزاد  است تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آن‌ها کم شود. و اگر شخصی که ساکن این منطقه نباشد و ویزا یکی از کشورهای عضو این معاهده را داشته باشد می تواند به تمامی کشور های عضو به راحتی رفت و آمد کند.
کشور های عضو این پیمان عبارت اند از: بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، اتریش، یونان، دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ، سوئد، جمهوری چک، استونی، مجارستان، لتونی، لیتوانی، مالت، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، سوئیس و لیختن اشتاین است.

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که بر اساس ماهیت و هدف سفر به کشور های این حوزه از طرف سفارت ها صادر می شود.

انواع ویزای شینگن به شرح زیر هستند:

ویزا شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای ملی :

این ویزا برای افرادی صادر می شود که در زمان محدود قصد اقامت در یکی از کشورهای شینگن را داشته باشند و سپس به کشور خود بازگردند و امکان سفر به سایر کشورهای شینگن را نیز دارند.

 

ویزای نوع A :

این ویزا یک نوع ویزای ترانزیت فرودگاهی است و این امکان را فراهم می‌کند تا از فرودگاه های کشورهای حوزه ی شینگن استفاده کنید و به کشوری خارج از این حوزه سفر کنید با این نوع ویزا شما اجازه ورود به کشور های این حوزه را نخواهید داشت.

 

 ویزای نوع B : 

این نوع ویزا نیز یک ویزای ترانزیت است با این تفاوت که به شما اجازه می دهد تا برای مدت زمان حداکثر ۵ روز به صورت زمینی از کشور های عضو این شینگن عبور کنید.

 

 ویزای نوع C : 

برای اقامت کوتاه مدت در یکی از کشور عضو منطقه شینگن اعطا می شود و مدت زمان مجاز بازدید در کشور های این منطقه ، در این ویزا ثبت خواهد شد. ویزای شینگن نوع C بسته به اهداف سفر متقاضی در ۳ نوع صادر می شود

ویزای شینگن نوع C تک بار ورود:

همانظور که از اسم آن هم مشخص است اجازه یک بار ورود به منطقه شینگن در مدت زمانی که در ویزا ثبت شده است را صادر می کند. حتی اگر ویزای شینگن تایپ C یکبار ورود هنوز اعتبار داشته باشد، پس از خروج از کشور های حوزه شنگن، این ویزا باطل خواهد شد.

 

ویزای شنگن نوع C دوبار ورود:

این نوع ویزا این مجوز را می دهد که تا دو بار به منطقه شینگن ورود داشته باشد و و مدت زمان مجاز نیز در ویزا ثبت شده است. پس از خروج دوم، دارنده ویزا اجازه ورود به منطقه شینگن را ندارد.

 

ویزای شینگن تایپ C مولتیپل:

این نوع ویزا، تعداد ورودی های مجاز در منطقه شینگن را محدود نمی کند. با این حال، اعتبار آن ۹۰ روز اقامت در عرض ۶ ماه است. روز اول ورود به منطقه شینگن به عنوان اولین روز اقامت محسوب می شود. تعداد کل روز های اقامت در این منطقه نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد.

وقت سفارت

مدارک مورد نیاز برای ویزا شینگن

 

مدارک شغلی

 

 • برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها:

کارت بین المللی دانشجویی، گواهی اشتغال به تحصیل، اصل حکم استخدامی و آخرین فیش حقوقی به مهرام مهر

 

 • برای دانش آموزان:

گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانش آموزی

 

 • برای صاحبان شرکت های خصوصی:

اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت با قید سمت متقاضی، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی(نام و شماره پاسپورت…) تاریخ شروع به کار همراه با تاییدیه روی سربرگ شرکت

 

 • برای کارمندان شرکت های خصوصی:

کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات با قید سمت متقاضی، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی (نام و شماره پاسپورت…) تاریخ شروع به کار، میزان حقوق، تاریخ شروع و اتمام مرخصی، لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی و ارائه سابقه بیمه ۱ سال قبل از سفر با مهر سازمان تامین اجتماعی.

 

 • برای کارمندان دولتی:

آخرین حکم کارگزینی آخرین فیش حقوقی

 

 • بازنشستگان:

آخرین حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی

 

 • کسبه:

برای کسانی که منبع درآمدشان از طریق مختلف تامین می گردد ارائه مدرک جهت اعلام منبع درآمدشان الزامی می باشد. مانند ارائه ارجاره نامه و یا داشتن سپرده بلند مدت و حسابی که سود سپرده بلند مدت ایشان به آن واریز می گردد.(حداقل تاریخ حساب بلند مدت باید ۳ ماه قبل از تاریخ سفر باشد)

 

مدارک بانکی و مالی

 

 • برای حساب های کوتاه مدت یا جاری:

ریز پرینت ۳ ماه آخر همراه با نام و نام خانوادگی کامل مسافر(مطابق با پاسپورت) و تاییدیه بانک مربوطه(با توجه به نوع سفارت از ۳ ماه تا ۶ ماه متغیر می باشد)

برای حساب های کوتاه مدت کپی از قراردادهای سپرده کوتاه مدت + ریز پرینت

همچنین برای کلیه موارد می بایست میزان درآمد شخصی حساب های بانکی در آن مشخص باشد.

 

 • حساب های بلند مدت:

کارت حساب سپرده به همراه گواهی تمکن مالی صادره از امور بین المللی بانک مربوطه

 

 • حداقل مانده حساب:

بطور مثال حداقل مانده حساب برای هر متقاضی می بایست ۴۰ میلیون تومان باشد

***افزایش ناگهانی مانده حساب به هیچ عنوان مورد قبول سفارتخانه ها نمی باشد***

سند ملکی: اصل سند بنام مسافر باشد

سایر مدارک:

 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار همراه با اصل گذرنامه های گذشته
 • چهار قطعه عکس ۴.۵*۳.۵ (جدید، رنگی، تمام رخ، با زمینه روشن)
 • اصل شناسنامه
 • اصل سند ازدواج

***رضایت نامه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال در صورت عدم درخواست ویزا برای یکی از والدین الزامی می باشد.***

***ارائه کپی تمام مدارک در اندازه آ۴ به همراه اصل مدارک هنگام ثبت نام الزامی می باشد(در صورت عدم وجود کلیه مدارک هنگام ثبت نام ، مسافر موظف به تکمیل مدارک خود تا دو روز پس از تاریخ ثبت نام می باشد)***

دوسلدورف آلمان در یک نگاه

منطقه قدیمی شهر دوسلدورف آلمان، محل تفریح و گردش توریست‌های خارجی و داخلی و مردم خود شهر است. دوسلدورف به‌عنوان یک شهر دانشگاهی و همچنین مرکز مد و هنر در کشور آلمان شناخته می‌شود.

پالاوان، دیدنی ترین جزیره فیلیپین

در بین تمامی سواحل این کشور، جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید گردشگران و افرادی که به آن سفر کرده‌اند، به خود اختصاص دهد و تور پالاوان به یکی از بهترین تور های مسافرتی تبدیل شود.

آشنایی با بانکوک پایتخت تایلند

بانکوک که معنی آن شهر فرشته هاست و در سال ۱۷۸۲ به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شد و اکنون با گذشت بیش از دو قرن، به شهری بزرگ تبدیل شده است. بانکوک مانند سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا دارای هتل های بسیار مجلل، ساختمان های عظیم و مراکز خرید متعدد است.

حراج رویایی استانبول ترکیه

روز حراج استثنایی استانبول موسوم به (black friday) جمعه سیاه است. در این روز تمامی فروشگاه های این شهر اجناس خودشان را با ۵۰ درصد تخفیف به فروش می رسانند. و گردشگران زیادی تلاش می کنند تا در این روز به استانبول سفر کنند

اسلو پایتخت نروژ

اسلو پایتخت پرهیاهوی نروژ، شهر تاریخ و هنر با چشم انداز های زیبا، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است. مسیرهای طبیعت گردی و پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری، کوهستان های پر ابهت مخصوص اسکی، دریاچه های بی نظیر برای قایق رانی، بناهای تاریخی متحیر کننده بر زیبایی های آن افزوده است

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

پاتایا تایلند یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در شرق آسیا می باشد و گردشگران زیادی برای استراحت و تفریح از سراسر دنیا به این شهر سفر میکنند. یکی از ویژگی های مهم این شهر این است که شما در طول سفر خود به تور پاتایا از زندگی در شهر های بزرگ با تمام چالش هایش جدا خواهید شد.