برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که این شهر پایتخت کشور آلمان شود. برلین ترکیبی از معماری جدید و کلاسیک است و بعد از جنگ جهانی دوم حوادث گوناگونی را به خود دیده. در این مطلب بیشتر در رابطه با جاذبه های برلین صحبت خواهیم کرد با ساعت پرواز قرن همراه باشید.

برلین

جاذبه های دیدنی برلین

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ یکی از دیدنی ترین و کلیدی ترین جاذبه های شهر برلین است که در پاسخ طاق پیروزی پاریس ساخته شده است. این دروازه اولین سازه نئوکلاسیک ساخته شده در شهر است و چشم های هر بازدید کننده ای را خیره می کند.

برلین

یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

بعد از جنگ جهانی دوم آلمان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد و آلمان شرقی قسمت شرقی برلین را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب آلمان بست. یک بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست از بقایای دیوار ساخته شده است تا مردم شهر فراموش نکنند که در طول آن دوران چه بر سر شهر برلین و مردم آن آماده است.

برلین

کاخ و پارک شارلوتنبورگ

کاخ و پارک شارلوتنبورگ که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین ملک های پروسی شهر به حساب می آید و در قرن ۱۷ میلادی ساخته شده است. یکی از ویژگی های مهم این قصر مجلل و زیبا گنبد مرکزی عظیم  آن است. همچنین باغ های اطراف این کاخ مجلل چهره ویژه و جذابی را به این بنای قدیمی بخشیده است.

برلین آلمان

خیابان  Unter den Linden

معروف ترین و مشهورترین خیابان شهر برلین Unter den Linden است که معنای  آن به زبان فارسی خیابانی زیر درختان لیمو می شود. این خیابان قرن ها است که  گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. درختان لیمو در اطراف این خیابان در کنار رستوران ها و کافه های شیک و حال و هوای جذابی را به این بخش از شهر بخشیده است.

برلین

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم

کلیسای یادبود قیصر ویلهلم یکی از جذاب ترین بناهای تاریخی برلین است و در واقع می توان گفت ۳ کلیسا در یک مجموعه در کنار هم قرار گرفته اند. این کلیسا امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری برلین به شمار می رود و با داشتن یک سالن یادبود جنگ گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

در این ویدئو شما را بیشتر با حال و هوای شهر برلین آلمان آشنا می کنیم

مقاله های دیگر ما

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند

بهترین هتل های باکو

باکو شهری زیبا و پایتخت کشور آذربایجان از همسایگان شمالی ایران است، که امروزه بسیار مورد توجه توریست‌ها و سرمایه گذاران قرار گرفته است. اخیرا فرآیند دریافت ویزا برای ورود به آذربایجان برای ایرانیان بسیار آسان‌تر شده است.