یک روز در شهر بروکسل پایتخت بلژیک

بروکسل پایتخت بلژیک، شهر هفتاد و دو ملت است، شهری که فرهنگ ها و ملیت های مختلف را در خود جای داده و جایگاهی ویژه در میان سیاست مداران اروپایی دارد.  در بروکسل مردم به زبان های آلمانی، فرانسوی، هلندی و فنلاندی سخن می گویند. ساختمان های بازمانده از قرون وسطا و سازه هایی که پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده اند، معماری بروکسل را درخشان و دیدنی کرده است و با گشت و گذار در میدان گرند پلیس، از تماشای ساختمان هایی با معماری محصور کننده، نهایت لذت را خواهید برد.

شما در بروکسل می توانید از موزه آلات موسیقی تا موزه سلطنتی هنرهای زیبا بازدید کنید و از تماشای کلیسای جامع سنت مایکل و سنت خودولا که از دوران روم باستان بر جای مانده است و یکی از زیباترین نمونه های معماری در شهر بروکسل است شگفت زده شوید.

مکان های دیدنی بروکسل عبارت اند از:

  1. گرند پلس یا میدان بزرگ
  2. تالار شهر یا هتل ده ویله
  3. کلیسای سن گودوله
  4. تالار اصناف
  5. آتومیوم
  6. موزه علوم طبیعی
  7. موزه سلطنتی هنرهای زیبا
  8. پارلمان اروپا یا پارلمانتاریوم
  9. پارک سنکوآنتنِر
  10. کلیسای نتردام اگلیسه سابلون

در این ویدئو سعی داریم تا شما را با حال و هوای این شهر آشنا کنیم

گالری تصاویر بروکسل

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند