تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد. از لحاظ تاریخی نیز این شهر دارای اهمیت فراوانی است چرا که وایکینگ ها زمانی این شهر را مرکز داد و ستد خود می خواندند. اگر به تروندهایم سفر کردید، حتما طوری برنامه ریزی کنید که علاوه بر دیدن جاذبه های تاریخی شهر مانند پل قدیمی شهر و موزه ها، کمی هم در میان کوچه های شهر و بین مردم قدم بزنید. با این کار علاوه بر اینکه دیدنی های شهر را می بینید، احساس دوست داشتنی شهر را نیز درک خواهید کرد.

تروندهایم

شب ها که از کنار رودخانه های تروندهایم نروژ میگذرید، خانه های روشن و رنگارنگی را می بینید که فضای دلچسبی دارند. ساختمان های قدیمی شهر، در شب می درخشند و نور خانه ها که در آب می افتد، منظره بسیار دیدنی و جذاب را ایجاد می کنند. یکی از ویژگی های این شهر آرامش و سکوت شهر است اما این ویژگی از شور و حال این شهر کم نمی کند و یکی از لذت بخش ترین کارها در تروندهایم نروژ دوچرخه سواری در کوچه های زیبای این شهر است

تروندهایم

جاذبه های دیدنی تروندهایم نروژ

 کلیسای جامع نیادروس | Nidaros Cathedral

کلیسای جامع نیادروس در بین سال های ۱۰۶۶ تا ۱۰۹۳ میلادی ساخته شده و امروزه یکی از باشکوه ترین کلیساهای منطقه اسکاندیناوی شناخته می شود. و از آن سال به بعد قانونی در نروژ تصویب شد که بر طبق آن تمام پادشاهان باید در کلیسای جامع نیادروس تاجگذاری می کردند.

تروندهایم نروژ

قلعه کریستینسنت | Kristiansten Fortress

قلعه کریستینسنت بر روی تپه ای در شرق تروندهایم ساخته شد تا در برابر حمله بیگانگان از شهر دفاع کند. برای بازدید از این قلعه باید مقداری تپه نوردی کنید اما ورود به برج و موزه کوچک آن رایگان است. از آن بالا چشم انداز فوق العاده ای به شهر خواهد داشت.

در این قلعه یادگاری های خوفناکی از لوازم شکنجه قرون وسطایی و سلول های خوفناک نازی ها که طی جنگ جهانی دوم برخی از ساکنان نروژ را در آن نگهداری می کردند را خواهید دید.

تروندهایم

کاخ و موزه اسقف اعظم | Archbishop’s Palace and Museum

کاخ قرون وسطایی اسقف اعظم یکی از قدیمی ترین ساختمان ها در اسکاندیناوی است. از این بنا بسیار خوب نگهداری شده است به طوری که این بنا کاملا سالم است و در دالان های غربی آن امروزه چندین نمایشگاه آثار تاریخی برگزار می شود. که از جمله آن ها می توان به نمایشگاه تاج و لباس های سلطنتی نروژ و کلسیونی ویژه از جواهرات سلطنتی اشاره کرد. در دالان های جنوبی کاخ و موزه اسقف اعظم مجسمه ها و عتیقه هایی که اطراف کلیسای جامع نیادروس پیدا شده اند به نمایش گذاشته شده است.

تروندهایم

بندر تروندهایم | Trondheim Harbor

می توانید ساعت ها در محوطه بندر قدیمی شهر و کنار رودخانه نیدلوا به گشت و گذار پرداخت. انبارهای قدیمی چوبی رنگارنگ، مغازه های قدیمی با دکراسیونی مدرن و خانه های چند طبقه رنگارنگ فضای بسیار زیبایی را یاجاد کرده است.  قدم زدن و تماشای قایق های کوچک و بزرگ در این بندر بسیار لذت بخش است.

در این ویدئو شما را بیشتر با حال و هوای شهر تروندهایم نروژ آشنا می کنیم

مقاله های دیگر ما

بهترین هتل های کوش آداسی

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

بهترین هتل های پاتایا

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند

بهترین هتل های باکو

بهترین هتل های باکو

باکو شهری زیبا و پایتخت کشور آذربایجان از همسایگان شمالی ایران است، که امروزه بسیار مورد توجه توریست‌ها و سرمایه گذاران قرار گرفته است. اخیرا فرآیند دریافت ویزا برای ورود به آذربایجان برای ایرانیان بسیار آسان‌تر شده است.