تور آذربایجان

جمهوری آذربایجان در جنوب قفقاز قرار دارد و علاقمندان تور باکو علاوه بر بهرمندی از طبیعت محصور کننده کوه های قفقاز می توانند، از آرامش ساحل دریای خزر نیز لذت ببرند و خاطرات شیرینی از سفر به آذربایجان به یادگار داشته باشند.

واحد پول

مانات | AZN

اختلاف زمانی

نیم ساعت عقبتر از تهران | GMT +4

بهترین زمان سفر

بهار

h

نوع ویزا

نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای آذربایجان

تور باکو زمینی

تور باکو زمینی با بهترین قیمت و خدمات

تور باکو

تور باکو با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های آذربایجان

تور باکو

قلعه‌ی دختر | Maiden’s Tower

از این قلعه به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های تاریخی شهر باکو یاد می شود و معماری زیبا و منحصر بفردی دارد و تمامی قسمت‌های قلعه از سنگ ساخته شده‌ است. این جاذبه یکی از مهمترین نمادهای تاریخی آذربایجان و نمادی از شهر باکو به شمار می رود و همچنین بسیاری معتقدند که این قلعه در ابتدا یک آتشکده برای پیروان دین زرتشت بوده که در دوره ساسانیان ساخته شده است. قلعه دختر باکو که در زبان آذری آن را (Qız qalası) می خوانند.

تور آذربایجان

بافت قدیم شهر باکو | Icheri Sheher

شهر قدیمی یا ایچری شهر، مرکز تاریخی باکو پایتخت آذربایجان است. ایچری شهر، قدیمی ترین بخش باکو است که در میان دیوارهای بلند احاطه شده و از دیگر جاذبه‌های این محله‌ی تاریخی می‌توان به حمام‌ها، مساجد و کاروان‌ سراهای متعدد اشاره کرد. در این منطقه‌ی تاریخی به‌غیر از کاخ‌های قدیمی، عمارت‌های مدرن هم به چشم می خورد. هتل‌های شیک و چهار ستاره، خیابان‌های پرپیچ ‌وخمی که انگار طی سالیان متمادی هیچ تغییری نکرده‌اند و ترکیب بافت مدرن و قدیمی باعث شده که این منطقه برای گردشگران جذاب باشد.

تور آذربایجان

برج‌های شعله | Flame Towers

آسمان خراش های شعله ( Baku Flame Towers ) بلندترین برج های باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان هستند. برج‌های شعله، مجموعه‌ای از سه برج که در مرکز شهر باکو قرار دارند و بعد از غروب آفتاب و با تاریک شدن هوا، نور پردازی های برج شعله با نمایشی خیره‌کننده، روشن می‌شود. رنگ نورپردازی‌های برج بین نارنجی، زرد، آبی، قرمز و سبز متغیر است و برای اینکه بتوانید منظره‌ی بهتر و زیباتری از این برج ببینید، باید به بلوار باکو بروید و از تماشای آنها لذت ببرید.

تور باکو

دروازه‌ی مراد

دروازه باکو در قرن ۱۶ ام میلادی به دستور شیروان شاه ساخته شده است و با توجه به جنگ هایی که در آن زمان میان باکو، ایران، ترکیه و روسیه وجود داشت، احتمال می رود که هدف از ساخت چنین دروازه ای در واقع محافظت از شهر باکو بوده است.

آذربایجان

کاخ شروان‌ شاهان | Shirvanshah palace

کاخ شیروان‌ شاهان بین قرن‌های ۱۳ الی ۱۶ میلادی بنا شد. مجتمع کاخ به جز کاخ شیروان‌ شاهان شامل دیوان‌خانه، آرامگاه شیروان‌شاهان، مسجد شاه، حمام کاخ، آرامگاه دانشمند کاخ «سید یحیی باکوی» و باقی‌مانده‌های مسجد «کی قوباد»است. این بنا در سال ۲۰۰۰ میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این کاخ از ایستگاه متروی ایچری‌شهر حدود ۵ دقیقه فاصله دارد.

باکو

موزه‌ی نظامی گنجوی | Ganjavi Military Literature Museum

موزه ادبیات نظامی گنجوی در یکی از زیباترین ساختمان های شهر باکو در فاصله چند قدمی تا میدان فانتین قرار دارد، یکی از قابل تحسین ترین ساختمان های باکو است. ساختمان این موزه برای اولین بار در سال ۱۸۵۰ به عنوان یک کاروانسرای یک طبقه بنا گردید و در سال ۱۹۱۵ به جایگاه هتل متروپل تبدیل شد اما در راستای این تغییرات طبقه دوم ساختمان نیز ساخته شد. در سال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۲۰ کارگران کابینه وزرای جمهوری دموکراتیک آذربایجان در این محل زندگی و کار می کردند پس از آن در دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ شورای اتحادیه کارگری آذربایجان در این ساختمان شکل گرفت و امروزه یکی از زیباترین ساختمان های شهر است.

تور آذربایجان

موزه‌ی فرش | Carpet Museum

موزه فرش آذربایجان یکی از قدیمی ترین موزه هایی است که در شهر باکو به چشم می خورد. این موزه که قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد، بزرگترین مجموعه از فرش های کشور آذربایجان را در خود گنجانده است. هنگامی که وارد موزه فرش آذربایجان می شوید، ۱۰,۱۳۹ شی مختلف را در هفت مجموعه جذاب خواهد دید که در طی بازدید از آن ها نه تنها از گنجینه های ارزشمند کشور آذربایجان دیدن می کنید، بلکه اطلاعات جالب توجهی از تاریخ این مرز و بوم به دست خواهید آورد. مجموعه فرش های مختلف از دوره های تاریخی آذربایجان در کنار مجموعه هایی از زیورآلات، ظروف فلزی، سرامیکی، چوبی، شیشه ای و … نیز در معرض نمایش قرار گرفته اند.

هزینه ها در آذربایجان

هر ۱ دلار = ۱٫۷  منات

میانگین قیمت غذا گرم: ۱۰ منات
میانگین قیمت مکدونالد: ۸ منات
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: ۴۰ منات
میانگین قیمت تاکسی: ۲ منات
میانگین قیمت قطار: ۰.۳ منات
میانگین قیمت بلیط مکان های دیدنی: ۱۴ منات
میانگین قیمت سیگار: ۴ منات
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: ۰.۷ منات
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: ۴ منات
قیمت آب: ۰.۴۷ منات

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی