تور ارمنستان

 ارمنستان، اولین کشور مسیحی جهان و یکی از قدیمیترین آن ها است که گنجینه ای غنی از تاریخ و فرهنگ را در دل خود جای داده. درکنار هزینه سفر نسبتا پایین، آثار باستانی متعدد و یکی از قدیمی ترین کارخانه ی مواد غذایی دنیا، باعث شده تا علاقمندان به تور ارمنستان بتوانند لحظه های خوشی را در شهر ایروان پایتخت این کشور تجربه کنند.

واحد پول

درام | AMD

اختلاف زمانی

نیم ساعت عقبتر از تهران | GMT +4

بهترین زمان سفر

بهار و پاییز

h

نوع ویزا

عدم نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای ارمنستان

تور ارمنستان

تور ارمنستان زمینی

تورارمنستان  زمینی با بهترین قیمت و خدمات

تور ارمنستان

تور ارمنستان

تور ارمنستان با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های ارمنستان

تور ارمنستان

پارک ملی شیکاهو | Shikhao National Park

پارک ملی شیکاهو مانند سرزمینی ناشناخته است که بسیاری از بخش‌های آن هنوز کشف نشده. ممکن است در این منطقه پلنگ، بز کوهی، خرس و مار زندگی کنند. یکی از زیبایی‌هایی که خیال‌انگیزی این پارک را بیشتر کرده وجود بیش از ۱۱۰۰ گونه‌ی گیاهی دراین  منطقه است. حدود ۷۰ نوع از این گیاهان در کتاب قرمز ارمنستان به‌ ثبت رسیده و این میراث گران‌بهای طبیعی یکی از بکرترین نقاط زمین است.

ارمنستان

کوه آراگاتس | Mount Aragats

به سمت استان آراگاتسوتن در شمال غربی ایروان که حرکت کنیم، کوهی را می بینیم که بلندترین قله ارمنستان است. این کوه، آتشفشانی خاموش در قلب خود دارد و اطراف آن‌را چهار قله گرفته‌اند که منظره‌ای جادویی را خلق کرده است. این قله بلندترین قله منطقه قفقاز می باشد و سالانه کوهنواردان زیادی را به خود جذب می کند. اگر به طبیعت گردی علاقه دارید، دامنه کوه برای شما بسیار جذاب خواهد بود و اگر هم که کوهنوردی ورزش محبوب شماست، حتما باید به قله آراگاتس ارمنستان صعود کنید. این کوه برای همه آنهایی که بخواهند چهار قله آتشفشانی اش را کشف کنید، در دسترس است. از بالای آن چشم انداز خوبی از منطقه ای که به نام ارمنستان کوچک شناخته می شود  کوه های خواهید داشت.

ارمنستان

صومعه نوراوانک | Noavank monastery

این صومعه در ۱۲۲ کیلومتری ایروان در درهٔ رودخانهٔ آماغو و در نزدیکی شهر یغگنادزور قرار گرفته‌است. نام نوراوانک در زبان ارمنی به معنی «صومعهٔ نو» می باشد و ساخت و ساز این صومعه بین سده‌های ۹ام تا ۱۲ام میلادی انجام گرفته است. این بنا به سبک معماری ارمنی طراحی شده‌ و در اطراف صومعه تعدادی چلیپاسنگ و سنگ قبرهای یک گورستان کوچک وجود دارد. صومعه‌ی «نوراوانک» از کلیساهای مختلفی تشکیل شده و یکی از شاهکار های معماری ارمنستان است.

ارمنستان

ماتناداران ایروان | Matenadaran

ماتناداران در زبان ارمنی به معنی “مخزن نسخ خطی” است و طراحی این موزه را معمار معروف ارمنی، مارک گریگوریان در سال 1957 بر عهده گرفت. ماتناداران در معنای لغوی به مکانی گفته می شود که از آن برای نگهداری اسناد، کتاب های دست نویس قدیمی و چاپی استفاده می شود و این موزه به عنوان یکی از گنجینه های اصلی کتاب های قدیمی ارمنستان به شمار می رود. همچنین موزه ماتناداران به عنوان یک موسسه تحقیقاتی نیز شناخته می شود و اهمیت زیادی در تاریخ کشور ارمنستان دارد.

تور ارمنستان

سالن اپرای ایروان | Yerevan Opera House

ساختمان اپرا و باله ملی ارمنستان در واقع همان تئاتر دانشگاهی ارمنستان است که در سال 1933 توسط معمار طراح برجسته ارمنستان، الکساندر تامانیان طراحی و به دست خود او افتتاح گردید. این ساختمان دو سالن کنسرت دارد که یک سالن به نام اولین اپرانویس ارمنی نامیده شده و دیگری سالن اپرا و باله ملی تئاتر الکساندر سپندریان است.

تور ارمنستان

مسجد آبی ایروان | Yerevan Blue Mosque

 مسجد آبی در ایروان، مسجدی به سبک مساجد ایرانی است و ساخت بنا در سال ۱۷۶۰ آغاز گردیده و ما بین سال‌های ۱۷۶۴ تا ۱۷۶۸ به اتمام رسید دقیقا در دوران حکم‌فرمایی حکومت صفوی، که مذهب شیعه به عنوان مذهب رسمی امپراطوری سرزمین پارس اعلام شد. این مسجدی در ایروان با نام های آبی، کبود یا مسجد جامع ایروان نیز شناخته می شود.

دبی

کاسکاد ایروان | Cascade Yerevan

کاسکاد به معنی آبشارهای کوچک است، ایرانی های که به ارمنستان می روند به خاطر پله های بسیار زیاد این مجموعه آن را هزار پله ارمنستان نامیده اند. البته اگر از بالا رفتن از پله ها خوشتان نمی آید و یا پا درد دارید نگران نباشید، در قسمت کناری پله برقی وجود دارد و تا ساعت ۱۱ قابل استفاده می باشند. فضای محوطه کاسکاد پوشیده از گلهای رنگارنگ و مجسمه های ساخت هنرمندان به نام ارمنستان و جهان تزئین گردیده است.

هزینه ها در ارمنستان

هر ۱ دلار = 476 درام

میانگین قیمت غذا گرم: 2500 درام
میانگین قیمت مک دونالد: 2500 درام
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: 12000 درام
میانگین قیمت تاکسی: 600 درام
میانگین قیمت قطار: 100 درام
میانگین قیمت بلیط سینما برای دونفر: ‏ 5000 درام
میانگین قیمت سیگار: 600 درام
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: 316 درام
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: 907 درام
قیمت آب: 199 درام

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی