تور ایران گردی

ایران از جمله کشورهای حائز اهمیت در خاورمیانه می باشد که به دلیل داشتن آب و هوای چهار فصل و سابقه تاریخی کهن، مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. شمال ایران در بسیاری از فصل ها هوای سردی و کوهستانی دارد و جنوب این کشور در کنار سواحل خیلج فارس دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. کویر میانی ایران پر است از شهر های کهن و بناهای قدیمی که در کنار زیبایی هوای کویر لحظات زیبایی را برای گردشگران فراهم میکند.

شهر های دیدنی ایران

اصفهان

اصفهان

اصفهان سرزمین شاهکارهای بدیع معماری، مهد فرهنگ و هنر ایران است. قدمت سکونت در این شهر به دوره اشکانیان و ساسانیان می‌رسد اما حفاری‌ها و اکتشافات مربوط به هزاره چهارم حکایت از پیشینهٔ طولانی‌تر شهر دارد.

اصفهان دارای چندین منطقه گردشگری است؛ اما اصلی ‌ترین منطقه این شهر از میدان عتیق به چهارباغ عباسی است که به سی و سه پل و و پل خواجو ختم می‌شود. منطقه دیدنی دیگر اصفهان میدان نقش جهان است که خود به تنهایی گنجینه ای از آثار تاریخی مانند مسجد شیخ لطف الله، عالی قاپو و مسجد امام است.

از دیگر بناهای این شهر می توان به مسجد جامع اصفهان، کلیسای وانک و کلیسای گئورک نیز اشاره کرد.معروف‌ترین غذای سنتی اصفهان بریان است اگر به این شهر سفر کردید فرصت سرو این غذا را از دست ندهید. خورش ماست، حلیم بادمجان و گوشت و لوبیا از دیگر غذاهای سنتی شهر است.

یزد

یزد

نام شهر یزد به معنای سرزمین مقدس می باشد و در طول تاریخ مدارک بسیار زیادی وجود دارد که یکی از اولین مناطقی که آریایی ها در آن حضور پیدا کردند این شهر بوده. شهر یزد دومین شهر قدیمی جهان و اولین شهر خشت و گلی دنیا است که از هزاران سال پیش هنوز هم پابرجاست.

شهر یزد

یکی از عجایب شهر یزد این است که در دل کویر باغ های فراوان و زیبایی دارد که در دل کویر همچون نگین می درخشند که قدمت بیشتر آن ها در حدود ۸۰۰ سال است و همچنین در جای جای این شهر آتش کده های بسیاری را مشاهده می کنید که از تمدن زرتشتیان تا به امروز برای ما به یادگار مانده اند. این شهر زمانی مرکز تجاری ایران بوده و از این رو کاروانسراهای زیادی را در اطراف این شهر می بینید و در طول سفر به یزد می توانید با اداب و رسوم کهن ایرانیان را از نزدیک تماشا کنید.

مشهد

مشهد

مشهد شهری زیارتی و سیاحتی در شمال شرق ایران است و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی این کشور نیز محسوب می شود. شهر مشهد در همسایگی شهرهای سرخس، درگز، چناران و نیشابور قرار دارد و هر یک از این شهر ها خود جاذبه های گردشگری فراوانی دارند و قدمت سکونت در این منطقه بر اساس اکتشافات مربوط به تپه نادری به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می گردد. این شهر محل سکونت اقوام آریایی بوده و نام خود را از بارگاه مقدس امام رضا(ع) گرفته شده و واژه مشهد به معنای شهود و شهادتگاه و جایگاه قبور بزرگان است.

شهر مشهد

در کل مشهد پایتخت معنوی ایران، علاوه بر حرم مطهر امام رضا جاذبه های دیگری چون آرامگاه فردوسی، مسجد گوهر شاد، پارک کوهسنگی، موزه های آستان قدس رضوی، آرامگاه نادر را دارد و همین امر باعث شده تا این شهر به یکی از مراکز گردشگری مهم ایران نام بگیرد

کیش

کیش

کیش از بکرترین جزایر ایران و مروارید خلیج فارس است. این جزیره مرجانی از کانون های گردشگری دریایی می باشد و در جذب گردشگرموفق عمل کرده است. کیش در گذشته نیز مورد توجه بوده و وجود بقایای شهر تاریخی حریره گواه آبادانی و رونق این منطقه در قرن های ۵ تا ۷ هجری است.

جزیره کیش

آب و هوای گرم و مرطوب کیش این امکان را برای مسافران فراهم میکند تا در فصل های سرد سال نیز بتوانند از ورزش های آبی لذت ببرند و در سواحل نقره ای جزیره لحظات شادی را سپری نماییند. در کیش تعداد زیادی بازار و مرکز خرید کوچک و بزرگ وجود دارد و محل مناسبی برای خرید است و همین امر باعث شده تاجران زیادی نیز به کیش سفر کنند و از این امکانات استفاده کنند. بازدید از شهر زیرزمینی کاریز ، شهر باستانی حریره، پارک دلفین ها، کشتی یونانی  و اسکله تفریحی از اتفاقات خوشایند سفر به جزیره کیش است.

قشم

قشم

جزیره قشم یکی از بزرگترین جزایر ایران و خلیج فارس می باشد که در استان هرمزگان واقع شده است. آب و هوای قشم گرم و مرطوب است و از آنجایی که جزیره قشم مرکز اصلی توسعه منطقه آزاد تجارت و صنعت می باشد، گردشگران بسیاری از تمام دنیا به این جزیره سفر می کنند.

دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم یکی از عجایب هفت گانه جزیره و تنها ژئو پارک در خاورمیانه می باشد که نام در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و نمونه مشابه این دره که بر اثر فرسایش خاک و پدیده های زمین شناسی به وجود آمده است، فقط در آمریکا وجود دارد. این دره نزدیک به دو میلیون سال قدمت دارد و در میان مردم قشم این دره به ستاره افتاده یا ستاره خفته شهرت دارد.
علاوه بر دره ستارگان مکان های دیدنی دیگر قشم عبارت اند از: گنبد نمکی، جنگل دریایی حرا، قلعه پرتغالی ها، پارک کروکودیل قشم و تنگه چاهکوه می باشد

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی