تور بلغارستان

بلغارستان یکی از زیباترین و کهنترین مقاصد گردشگری در اروپا می باشد و در سال گذشته به عنوان محبوبترین مقصد سفر برای جوانان انتخاب شده است. تمامی شهرهای کشور بلغارستان دیدنی و زیبا هستند و فرقی نمی‌کند با چه هدفی به بلغارستان سفر می‌کنید، شما می توانید تور وارنا و یا تور صوفیه را انتخاب کنید و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

واحد پول

لف | BGN

اختلاف زمانی

نیم ساعت وجلوتر از تهران | GMT+4.5

بهترین زمان سفر

تابستان و زمستان

h

نوع ویزا

نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای بلغارستان

تور وارنا

تور وارنا با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های بلغارستان

بلغارستان

صوفیه | Sofia

صوفیه پایتخت پهناور بلغارستان که در واقع نمادی از قدمت و تاریخ این کشور می باشد. در حاشیه‌های این شهر بناهای یاد بود خشونت ‌بار یادگار دوران حکومت شوروی سابق قرار دارد.در این شهر بناهای استالینی، کلیساها و قلعه های قدیمی قرار دارد.

وارنا

وارنا | Varna

شهر آفتاب‌ خیز وارنا واقع در کناره دریای سیاه یکی از محبوب ‌ترین مقاصد گردشگری و از جاهای دیدنی بلغارستان برای سفرهای تابستانی است. در این شهر می توانید از گرمابه‌های رمی وارنا بازدید کنید و به کلیسای جامع این شهر که معروف ‌ترین کلیسای ارتدوکس بلغارستان است هم سری بزنید.

بلغارستان

وِلیکو تارنُوو | Veliko Tarnovo

به شهر افسانه‌ ای تزارها یا وِلیکو تارنُوو واقع در تپه‌های دامنه‌ی کوه‌های شمالی بلغارستان قرار دارد. این شهر قدیمی با کوچه‌های سنگ ‌فرش و خانه ‌های نیمه‌ چوبی یکی از نمونه‌های عالی سبک معماری مکتب تارنُوو به ‌شمار می‌رود که هم ‌زمان با دومین امپراتوری بلغارستان در قرون وسطی شکل گرفت. در اینجا علاوه ‌بر جاذبه‌های طبیعی شامل جنگل‌های مخروطی اطراف شهر می‌توانید از بسیاری اماکن تاریخی همچون قلعه‌ی تِزارِوِتس و کلیساهای بیزانسی دیدن کنید.

بلغارستان

بانسکو | Bansko

بانسکو محبوب ‌ترین مکان ورزش‌های زمستانی این کشور است که به‌خاطر پیست‌های اسکی معروفش هر ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج کشور به اینجا می‌کشاند. پیست‌های اسکی بانسکو در کل اروپای شرقی کم‌ نظیرند. در این منطقه همچنین می‌توانید به مجموعه‌ی متنوعی از کافه‌ها و هتل‌های لوکس دسترسی داشته باشید و علاوه‌ بر اسکی ‌بازی از تماشای منظره‌ی ارتفاعات پیرین لذت ببرید.

بلغارستان

شهر بِلوگِرادچیک | Belogradchik

شهر بِلوگِرادچیک در دامنه‌های شمالی کوه‌های بالکان واقع است و یکی از عجیب ترین مناطق زمین ‌شناختی‌ است. این صخره‌های عجیب‌ وغریب را به ‌اسم صخره‌های بِلوگِرادچیک می‌شناسند که شامل هودوها و صخره‌های سنگی انسان ‌نماست و افسانه‌های بسیاری درموردشان نقل می‌شود. سایر دیدنی‌های بِلوگِرادچیک عبارت‌اند از قلعه‌ی بِلوگِرادچیک که قدمت آن به دوران رم برمی‌گردد، قلعه‌ی بابا ویدا و نقاشی‌هایِ دیواریِ ماقبل تاریخ غار ماگورا.

هزینه ها در بلغارستان

هر ۱ دلار = ۱٫۷  لف

میانگین قیمت غذا گرم: 10 لف
میانگین قیمت مکدونالد: 8 لف
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: 40 لف
میانگین قیمت تاکسی: 13 لف
میانگین قیمت قطار: 1.3 لف
میانگین قیمت بلیط سینما برای یک نفر: 13 لف
میانگین قیمت سیگار: 12 لف
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: 2 لف
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: 2.2 لف
قیمت آب: 1 لف

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی