تور ترکیه

ترکیه کشوری تاریخی با آب و هوای متبوع در سواحل مدیترانه و دریای سیاه یکی از مقاصد مهم گردشگری به حساب می آید. این کشور در طول تاریخ شاهد حکومت امپراتوری‌های مختلفی بوده است و به همین دلیل جاذبه‌های تاریخی بسیاری نیز دارد از این رو تور استانبول در بین تاریخ دوستان بسیار محبوب است و همچنین گردشگرانی که علاقمند به استراحت در ساحل دریای مدیترانه هستند تور آنتالیا و تور کوش آداسی را انتخاب می کنند.

واحد پول

لیر | lira

اختلاف زمانی

نیم ساعت عقب تر از تهران | GMT +3

بهترین زمان سفر

تابستان و عید نوروز
h

نوع ویزا

 عدم نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای ترکیه

تور آنتالیا

تور آنتالیا

تور آنتالیا با بهترین قیمت و خدمات

تور استانبول

تور استانبول

تور استانبول با بهترین قیمت و خدمات

تور بدروم

تور بدروم

تور بدروم با بهترین قیمت و خدمات

تور دیدیم

تور وان

تور وان با بهترین قیمت و خدمات

تور دیدیم

تور دیدیم

تور دیدیم با بهترین قیمت و خدمات

تور کوشاداسی

تور کوشاداسی

تور کوشاداسی با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های ترکیه

تور ترکیه

موزه ایاصوفیه | Hagia Sophia Museum

موزه ایاصوفیه در سال ۵۳۶ میلادی ساخته شده و پایگاه خودستایی و تکبر وزریدن امپراطور بر جهانیان تبدیل شد. سنت معتقد بود که منطقه اطراف تخت امپراطور در کلیسای ایاصوفیه مرکز اصلی فرمانروایی جهان است. ایاصوفیه زمانی خانه پرستشی بود که در طول قرن ها به ادیان مختلف به خوبی خدمت کرد. بعد از اینکه ارتش عثمانی قسطنطنیه را فتح کردند، این کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و در قرن بیستم به موزه تغییر یافت. امروزه، موزه ایاصوفیه یکی از ارزشمندترین جاهای دیدنی استانبول به حساب می آید.

تور ترکیه

قصر توپکاپی | Topkapi Palace

قصری آمیخته ای از تاریخ و مناظر خیره کننده. یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی استانبول قصر توپکاپی است و از دستاوردهای تاریخ عثمانی به شمار می رود. توپکاپی که تاریخش به قبل از قرن پانزدهم برمی گردد، بر روی تپه‌ای مشرف به دریای مرمره استانبول قرار دارد.
در گذشته این کاخ مقر دولت ترکیه و محل اقامت رسمی سلطان‌های عثمانی بود، و به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کاخ های جهان شناخته می شود. بازدیدکنندگان می توانند نگاهی اجمالی به حرمسراها، جایی که دولت در آن کار می‌کرده ، مجموعه ای از سلاح های قدیمی که توسط سلطان ها مورد استفاده بود، آشپزخانه‌های کاخ با مجموعه بزرگی از کارکنان، و خزانه کاخ با مجموعه از جواهرات و ساعت ها داشته باشند.

تور استانبول

آب انبار باسیلیکا | Basilica Cistern

این آب انبار از قرن ششم، بعد از اینکه به دستور جاستینان اول، امپراتور روم ساخته شد، منابع آب ساکنان استانبول را تأمین می کند.این بنا با تکنولوژی عجیب رومیان باستان ساخته شده است و هر بیننده ای را به تعجب وادار می کند.
این مخزن زیرزمینی که تنها چند قدم با مسجد آبی فاصله دارد، در محلی از قصر سلطنتی که در قرن سوم ایجاد شده، ساخته شد. به همین دلیل به اسم قصر غرق شده شناخته می‌شود. این آب انبار توانایی ذخیره ۲٫۸ میلیون فوت مکعب آب را دارد. این مخزن در سال ۱۹۶۳ یکی از صحنه‌های مورد استفاده برای فیلمبرداری قسمتی از فیلم جیمز باند بود.

تور استانبول

جزیره بیوک آدا | Buyukada Island

جزیره بیوک آدا، که معنای آن جزیره بزرگ می شود، یکی از گزینه های جذاب برای گشت و گذار در این شهر استانبول می باشد،این جزیره بزرگترین جزیره از نه مجمع الجزایری است که اصطلاحا به جزایر پرنسس شهرت دارند. زمانی که در فضای بیوک آدا قرار می گیرید، براحتی خستگی و کسالت را فراموش می کنید و با قدم زدن در اسکله تاریخی بیوک آدا، از هوای تازه و فرحبخش آن نهایت بهره را خواهید برد. در طول مسیر حرکت به سوی بیوک آدا، از همراهی پرندگان دریایی نیز لذت وافر خواهید برد.

تور ترکیه

آکواریوم استانبول | Istanbul Aquarium

آکواریوم استانبول در فلوریا در جنوب غربی استانبول و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین المللی آتاتورک قرار دارد این آکواریوم به دلیل تنوع و حجم بالای گونه های جانوران آبی اش که حدود ۱۵۰۰ گونه ی مختلف است، در بین شناخته شده ترین اکواریوم های دنیا قرار گرفته. این آکواریوم در ساختمانی ۲ طبقه قرار داشته و حدود ۲۲ هزار متر مربع وسعت دارد.
مسیری که در هنگام بازدید از این مکان باید طی کنید عبارت اند از: دریای سیاه، تنگه ی استانبول، دریای سرخ، دریای اژه، تنگه ی دادردانل، دریای مدیترانه، تنگه ی جبل الطارق، قسمتی از اقیانوس اطلس می باشد.
یکی از جذابترین بخش های آکوریوم استانبول، بخش جنگل استوایی است که در آن سعی شده تا فضای جنگل های بارانی آمازون در آمریکای جنوبی، شبیه سازی شود. جانداران دریایی که در این رود زندگی می کنند، در این بخش از اکواریوم وجود دارند حیواناتی خطرناک و گاه سمی مانند تمساح، مار و قورباغه های سمی هستند.

هزینه ها در ترکیه

۱ دلار = ۵٫۵ لیر

میانگین قیمت غذا گرم در مراکز تجاری: ۲۲ لیر
میانگین قیمت مکدونالد: ۲۰ لیر
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: ۸۰ لیر
میانگین قیمت تاکسی: ۴ لیر
میانگین قیمت قطار: ۲.۷۵ لیر
میانگین قیمت بلیط سینما برای دو نفر: ۲۰ تیر
میانگین قیمت سیگار: ۱۳ لیر
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: ۱۰ لیر
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: ۱۵ لیر
قیمت آب: ۱.۵ لیر

مقصد دلخواه شما | بهترین قیمت | بهترین خدمات