تور روسیه

روسیه پهناور ترین کشور جهان شناخته می شود و به تنهایی یک هشتم مساحت کل کره زمین را شامل میشود. شهر های بزرگ روسیه مانند مسکو، سنپترزبرگ و سوچی  پر است از جاذبه های مختلف و دیدنی و شما با انتخاب تور روسیه می توانید از دیدن آنها لذت ببرید و به رمز و راز های نهفته در دل بناهای تاریخی این کشور پی ببرید.

واحد پول

 روبل| RUB

اختلاف زمانی

یک ساعت و نیم عقب تر از تهران | GMT+4.5

بهترین زمان سفر

زمستان

h

نوع ویزا

نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای روسیه

تور مسکو سن پترزبورگ

تور مسکو سن پترزبورگ

تور تور مسکو سن پترزبورگ با بهترین قیمت و خدمات

تور مسکو

تور مسکو

تور مسکو با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های روسیه

تور روسیه

میدان سرخ | Red Square

میدان سرخ مهم‌ترین نماد شهر مسکو و قلب کشور روسیه محسوب می‌شود و تمام‌ خیابان‌های اصلی مسکو که به بزرگراه‌های روسیه می‌رسند به این میدان متصل می‌شوند. میدان سرخ در قرن پانزدهم و به‌ فرمان ایوان سوم ساخته شده و در ابتدا با نام “میدان تثلیث” شناخته می‌شد. این نام از روی نام کلیسای تثلیث، که در جایی که کلیسای سنت باسیل ساخته‌ شده است قرار داشت، الهام گرفته‌شده بود. اهمیت میدان سرخ نه فقط به دلیل تاریخچه اش بلکه به دلیل موقعیت جغرافیایی آن نیز هست. میدان سرخ برای مردم روسیه یادآور همزیستی، همدلی، جشن ها و شادی ها، تاجگذاری ها و در عین حال جنگ ها، رژه ها، تظاهرات، اعدام ها و خشونت هاست.

تور مسکو

کاخ های کرملین | Moscow Kremlin

کرملین ( به معنی دژها یا قلعه های روسیه ) همانند میدان سرخ در قلب مسکو قرار دارد. کرملین مثلث‎شکل با جهت شمالی دارای ضلع‎هایی به طول 750 متر است. ارگ کرملین مسکو یک قلعه تاریخی است که به‌صورت مجتمع در مرکز شهر مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه‌ی مسکوا، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است. این کاخ دارای 800 اتاق جداگانه از جمله سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎های اختصاصی برای اعضای شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هایی برای خدمه فنی است. برای ساخت این کاخ فقط 16 ماه وقت صرف شد و جایزه لنین به طراحان و معماران آن تعلق گرفت. سالن بزرگ آن برای 6 هزار نفر طراحی شده و وسایل صوتی برای ترجمه بیش از 29 زبان در این کاخ نصب شده‎ است. بالشوی تئاتر، باله و اپرا روی صحنه کاخ کنگره‎ها به نمایش می‎گذارد. این مجموعه بنای ۵۰۰ ساله‌ی ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، یکی از مکان‌هایی است که بیشترین تعداد بازدید گردشگران در این کشور را دارد.

روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل | St. Basil’s Cathedral

یک کلیسای جامع در میدان سرخ، مسکو روسیه است که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز شهر مسکو قرار داشت و بلندترین بنای شهر مسکو تا سال ۱۶۰۰ میلادی به‌شمار می‌رفت. اسم این کلیسا برگرفته از نام «واسیلی مقدس» است. افسانه‌های محلی می‌گویند بعد از آن‌که ساخت بنا تمام شد، ایوان معمارش را کور کرد تا دیگر نتواند ساختمانی با شکوه‌تر از این را برای کسی بسازد؛ اما در حقیقت آن معمار بعد از واسیلی یک کلیسای جامع دیگر در «ولادیمیر» نیز ساخت. این بنا خیلی بزرگ نیست اما ۹ نمازخانه بر روی یک پی را تشکیل می‌دهد. طراحی قوی و موفق شرقی سنت واسیلی، انعکاسی از دو وجه اروپایی و آسیایی و ریشه‌های تاریخی آن است. در باغی که روبه‌روی کلیسا وجود دارد مجسمه برنزی «دیمیتری پوسْخارسْکی» (Dmitry Pozharsky) و «کوزما مینین» (Kuzma Minin)، رهبران ارتش داوطلب روسیه در برابر یورشی‌های لهستان در اواخر قرن ۱۶ و اوایل ۱۷ را می‌بینید. این مجسمه‌ها در ابتدا در میدان سرخ قرار داشتند اما دولت شوروی احساس کرد که آن‌ها مزاحم رژه ارتش بوده و در سال ۱۹۳۶ به روبروی کلیسای جامع منتقلشان کرد. ساعات بازدید این کلیسا هر روز به جز سه‌شنبه‌ها و اولین دوشنبه هر ماه، از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعد از ظهر است.

مسکو

دریاچه ی بایکال | Lake Baikal

بایکال یکی از زلال‌ترین دریاچه‌های دنیا است و با نام مروارید سیبری نیز شهرت دارد.دریاچه‌ی استثنایی بایکال که در جنوب سیبری واقع شده، تقریبا ۵ ماه از سال پوشیده از یخ است. از گونه های مخصوص این منطقه میتوان به فوک ها اشاره نمود. همچنین روباه، عقاب، گوزن، خرس و جانوران و گیاهان مختلف دیگر نیز در اطراف دریاچه زندگی میکنند. کوه های راکی و جنگل های زیبای اطراح بایکال، چندین برابر به زیبایی این منطقه افزوده است و باعث ایجاد فعالیت های تفریحی و گردشگری زیادی در روسیه شده است که شامل کوهنوردی، قایقرانی، دوچرخه سواری، ماهیگیری میشود. آب‌وهوای دریاچه بایکال منحصربه‌فرد بوده و دارای ویژگی‌های خاصی از آب‌وهوای ساحلی است.

تور سوچی

موزه شهر تفرجگاهی سوچی | Sochi Holiday Resort Museum

موزه‌ی تاریخ سوچی یکی از قدیمی‌ترین دیدنی‌های فرهنگی شهر است که از سال ۱۹۲۰ مشغول کار است. در این موزه می‌توانید با تاریخ سوچی، آثار باستانی، طبیعت و آدم‌های مشهور این شهر آشنا شوید.امروزه در این موزه ۴ هزار اثر تاریخی وجود دارد که تاریخ سوچی و ساحل دریای سیاه را روزگار باستان تا به امروز پوشش می‌دهد. مجموعه‌ی اصلی آثار قوم‌نگاری و باستان‌شناسی در منطقه‌ای که گسترش سوچی را به عنوان شهری گردشگری را به خوبی نشان می‌دهد، همچنان در این موزه در معرض دید عموم قرار دارند.

سوچی

ویلای استالین | Stalin’s villa

یکی از جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر ویلای استالین می باشد. ویلای استالین در سال 1937 میلادی ساخته شده، این ویلا اقامتگاه شخصی به نام ژوزف استالین در آن زمان بوده است. ژوزف استالین سیاستمداری قدرتمند بود که شوروی را به یک ابرقدرت نظامی تبدیل کرد. استالین کل فصل تابستان سال های 1937 تا 1953 را در این ویلا اقامت داشته است. این ویلا پس از مرگ استالین تا به امروز بدون تغییرات بوده و امروزه به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری تور سوچی تبدیل شده.

سوچی

پارک ملی سوچی | Sochi National Park

پارک ملی سوچی از پرطرفدارترین اماکن تفریحی سوچی است که مساحتی بالغ بر ۱۹۰۰۰ هکتار را در برمی گیرد و به دلیل تنوع بیولوژیک، گونه های قدیمی و بومی و تنوع چشم اندازها از اهمیتی جهانی برخوردار است.پارک ملی سوچی شامل چندین منطقه ی تاریخی و فرهنگی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به معبدی در لو، دلمن ها، سازه هایی با ستون های سنگی یک شکل در ناحیه ی لازاروسکی، برج مراقبت کوه آخون و … اشاره کرد که خیلی از گردشگران تور سوچی از آن بازدید می کنند.

هزینه ها در روسیه

۱ دلار = ۶۵ روبل

میانگین قیمت غذا گرم: 600 روبل
میانگین قیمت مک دونالد: 300 روبل
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: 2500 روبل
میانگین قیمت تاکسی: 120 روبل
میانگین قیمت قطار: 51 روبل
میانگین قیمت بلیط سینما برای یک نفر: 100 روبل
میانگین قیمت سیگار: 150 روبل
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: 150 روبل
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: 50 روبل
قیمت آب: 35 روبل

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی