تور مالزی

قرار گرفتن مالزی در اطراف خط استوا باعث شده تا این کشور از آب و هوایی کاملا استوایی بهرمند شده و تپه هایی پر از درخت و سواحلی زیبا داشته باشد و در کنار سیاست های مبتنی بر صنعت گردشگری این کشور، مالزی به یکی از جذابترین مقصدهای گردشگری و تور مالزی به یکی از پر طرفدارترین تور ها در سراسر دنیا تبدیل شده است.

واحد پول

رینگت| ringgit

اختلاف زمانی

یک ساعت جلوتر از تهران | GMT +4:30

بهترین زمان سفر

بهار و تابستان

h

نوع ویزا

عدم نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

بهترین تورهای مالزی

تور کوالالامپور

تور کوالالامپور با بهترین قیمت و خدمات

دیدنی های مالزی

تور مالزی

برج‌های پتروناس | Petronas Towers

برج‌های دوقلوی پتروناس یکی از نمادین ‌ترین جاهای دیدنی کوالالامپور و بلندترین برج‌های دوقلوی دنیا هستند. این برج‌ها سبک و معماری پست ‌مدرن دارند، و به‌ خاطر اکثریت مسلمانِ مالزی، از طرح‌های اسلامی نیز بی‌بهره نیستند. بازدیدکنندگان برای قدم ‌زدن روی پلی که دو برج را به‌هم پیوند می‌دهد صف می ‌بندند. از آن بالا می‌توانید مناظر چشم‌نوازی از شهر کوالالامپور را تماشا کنید.

تور مالزی

پارک پرندگان | Bird Park

پارک پرندگان کوالالامپور با بیش از ۲۰ هکتار وسعت، خانه‌ی ۳۰۰۰ پرنده است. بازدیدکنندگان می‌توانند در یکی از بزرگ ‌ترین محل‌های نگهداری پرندگان در دنیا، درباره‌ی زندگی گیاهی و جانوری و همین‌ طور مراقبت از پرندگان چیزهای فراوانی بیاموزند. این پارک مکان علمی معتبری هم هست و در حوزه‌های مختلفی همچون حفاظت از محیط‌ زیست و آموزش فعالیت می‌کند. در این پارک، برنامه‌های پرورشی و مطالعات علمی روی پرندگان در زیستگاه طبیعی ‌شان انجام می‌شود.

مالزی

موزه‌ی ملی مالزی | National Museum

موزه‌ی ملی مالزی که در نزدیکی لیک گاردنزواقع شده و از جاهای دیدنی کوالالامپور است. ساختمان این موزه به ‌شکل خانه‌ای سنتی طراحی شده و دکورهای مختلفی دارد که ترکیبی از طرح‌های معاصر و سنتی دارد. در کنار نمایشگاه‌های دائمی، نمایشگاه‌های موقت هم وجود دارند که در ایام مختلف سال و در تالار مرکزی برگزار می‌شود.

مالزی

تم‌ پارک سانوی لاگون | Sunway Lagoon

تم‌پارک سانوی لاگون کمی با فاصله از مرکز شهر، در حومه‌ی پتالینگ جایا واقع شده است . شعار این ‌پارک «بیا حالش رو ببر» است و کسانی که آنجا می‌روند نه ‌تنها از تم ‌پارک، که از پارکی آبی که در همان محل واقع شده و همین‌طور حیات وحش و پارک اکستریمی با وسایل سرگرمی هم استفاده می‌کنند. این مجتمع دربردارنده‌ی وسایل سواری ، بازی‌های تعاملی، استخرهای موج ‌سواری و یک باغ‌  وحش است. سانوی لاگون برای خوردن غذا و خرید سوغاتی هم امکاناتی دارد.

تور مالزی

آکواریوم کی‌ال‌سی‌سی | klcc aquarium

آکواریوم کی‌ال‌سی‌سی نه ‌فقط به ‌عنوان یک آکواریوم، بلکه در قالب اقیانوسی شیشه‌ای، در اعماق مرکز همایش‌های کوالالامپور واقع شده است. آکواریوم کی‌ال‌سی‌سی بیش از ۵۵۰۰ مترمربع وسعت و یک تونل حدودا ۹۰ متری در مرکزش دارد که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا اعماق آن را جوری تماشا کنند که انگار از سه طرف با آب احاطه شده‌اند. این مرکز تجربه‌‌ی گشت ‌و گذاری از خشکی تا دریا را پیش پای بازدیدکنندگانش قرار می‌دهد. آکواریوم کی‌ال‌سی‌سی بیش از ۵۰۰۰ موجود آبزی را برای تماشای بازدیدکنندگان در خود جای داده و از جاهای دیدنی کوالالامپور است.

تور مالزی

 پارک پروانه‌ها  | Butterfly Park

پارک پروانه‌ها از جاهای دیدنی کوالالامپور است. در این پارک می توانید از تماشای صدها گونه‌ی مختلف پروانه‌های رنگارنگ شگفت ‌زده شوید.این پارک شبیه ‌به جنگل طراحی شده و مسیرهای پیاده‌روی، دریاچه، مرداب و آلاچیق دارد. با قدم زدن در این پارک علاوه‌بر پروانه‌ها، می‌توان از زندگی گیاهی و جانوری بومی هم دیدن کنید. بازدیدکنندگانِ پارک پروانه‌های کوالالامپور می‌توانند کمی از سرعت‌شان در زندگی ماشینی بکاهند و برای ساعتی در این حیات ‌وحش بومی زندگی متفاوتی را تجربه کنند.

تور مالزی

غارهای باتو | Batu Caves

غارهای باتو در خارج از کوالالامپور و در حومه‌ی سلانگور قرار گرفته است. و بازدیدکنندگان از تماشای این صخره‌های سنگ ‌آهکی که پر از غارهای مختلف و معابد کنده ‌کاری‌ شده در دل این غار هستند شگفت ‌زده می‌شوند. این غارها و معابد محل عبادت هندوها بوده و امروزه هم محل عبادی مهمی برای ساکنان تامیلی مالزی محسوب می‌شوند. بازدیدکنندگان می‌توانند ضمن تماشای غارهای باتو، زندگی گیاهی و جانوری اطراف ازجمله میمون‌های وحشی که ساکن منطقه هستند و همین‌طور خفاش‌های معروف این غارها را از نزدیک ببینند.

هزینه ها در مالزی

۱ دلار = ۴ رینگت

میانگین قیمت غذا گرم: ۱۰ رینگت
میانگین قیمت مکدونالد: ۱۳ رینگت
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: ۶۰ رینگت
میانگین قیمت تاکسی: ۲ رینگت
میانگین قیمت قطار: ۳ رینگت
میانگین قیمت بلیط سینما برای دو نفر: ۲۳ رینگت
میانگین قیمت سیگار: ۱۷ رینگت
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: ۱۵ رینگت
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: ۱۰ رینگت
قیمت آب: ۱.۲ رینگت

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی