معرفی خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

کشور ترکیه به دلیل همسایگی با کشور ما، اشتراکات فرهنگی و غذایی زیادی با ایران دارد؛ به همین دلیل در سفر به ترکیه از نظر خورد و خوراک و غذا هیچ مشکلی نخواهید داشت و اکثر غذاهای ترکیه از نظر ما خوشمزه و لذیذ هستند. ترکیه غذاهای بسیار متنوعی دارد و هر شهر نیز غذاهای خاص خود سرو می کند. با این حال برخی از خوشمزه ترین و محبوبیتترین غذاهای ترکیه را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کنیم. در سفر به ترکیه و شهرهایی مثل استانبول، آنتالیا و کوش آداسی پیشنهاد می کنیم حتما زمان زیادی را به شکم گردی  و تجربه کردن غذاهای خوشمزه ترکی اختصاص بدهید. در ادامه با ساعت پرواز قرن همراه باشید.

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکیه 

دونر کباب | Kebap

یکی از معروف ترین غذاهای ترکیه ای دونر کباب است که به کباب ترکی نیز معروف است. این کباب به این صورت درست می شود که حجم زیادی از گوشت یا مرغ را به صورت لایه لایه روی سیخی چرخان قرار می دهند و با چرخیدن کباب نزدیک آتش، گوشت کم کم کباب و پخته می شود. و نحوه سرو آن به این صورت است که لایه های نازکی از این کباب بریده می شود و با موادی همچون پیاز و فلفل مخلوط شده و هم به صورت پرسی و هم به صورت ساندویچ در اختیار شما قرار می گیرد.

غذاهای ترکیه

لاهماجون | Lahmacun

لاهماجون از مواد مختلف مثل گوشت چرخکرده، سبزیجات خرد شده، پیاز، گوجه و جعفری و ادویه هایی مثل آویشن، فلفل، دارچین و زردچوبه تشکیل شده است. این مواد را روی خمیر مانند خمیر پیتزا می ریزند و بعد آن را داخل فر قرار می دهند. به دلیل شباهتش به پیتزا به آن پیتزای ترکی هم می گویند. . البته در سفر به ترکیه ممکن است با انواع مختلف لاهماجون روبرو شوید و حتی انار و مغزیجات هم روی آن ریخته می شود.

تور ترکیه

پیده | Pide

لاهماجون و پیده شباهت های بسیاری به هم دارند و فقط شکل ظاهری آن ها با هم متفاوت هستند. بنابراین در ترکیه وقتی سفارش پیتزای ترکی می دهید باید مشخص کنید که منظورتان لاهماجون است یا پیده، چون هردو غذا با نام پیتزای ترکی شناخته می شوند. البته پیده بیشتر شبیه به پیتزای امروزی است: خمیر را به شکل قایق درمی آورند و داخل قایق خمیری را با موادی مثل پنیر، سبزیجات و انواع مختلف گوشت پر می کنند. پیده را در رستوران روی ظروف چوبی مخصوصی سرو می کنند که باعث جذابیت بیشتر آن می شود.

تور استانبول

کوفته | Köfte

یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه کوفته است و طرفداران زیادی دارد. برای تهیه کوفته، گوشت چرخکرده گوسفند یا گاو را با پیاز خرد شده، خرده نان و ادویه های مختلف ورز می دهند و بعد به شکل های مختلف در می آورند و می پزند. البته کوفته در اصل به صورت توپک های گرد و کوفته ای است اما در ترکیه ممکن است کوفته را در شکل های مختلف هم ببینید. حتی کوفته ها را به صورت بیضی یا رولی درمی آورند و همراه با پلو نیز سرو می کنند.

تور آنتالیا

ایمام بایلدی | İmam bayıldı

ایمام بایلدی با بادمجان تهیه  میشود و یکی از معروف ترین غذاهای ترکیه است. ایمام بایلدی در واقع بادمجان شکم پر است: داخل بادمجان ها را با پیاز، سیر، گوجه، جعفری، فلفل پر می کنند و بادمجان ها را داخل روغن زیتون می پزند. البته ایمام بایلدی تنوع زیادی دارد و در بعضی مواقع از گوشت چرخکرده هم استفاده می کنند. این غذا در اصل به دوران امپراتوری عثمانی برمی گردد و لازم به ذکر است زیتون در آشپزی ترکی نقش مهمی دارد و یکی از بارزترین غذاهایی که با روغن زیتون تهیه می شود همین ایمام بایلدی است.

غذاهای ترکیه

مقاله های دیگر ما

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند

فراری پارک
فراری پارک