سالزبورگ اتریش زادگاه موتزارت

سالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار رفته و به خاطر مناظر زیبا و معماری‌ خیره کننده‌اش بسیار مورد توجه گردشگران می باشد. این شهر محل تولد یکی از افسانه‌های دنیای موسیقی یعنی موتزارت نیز هست و خانه کودکی موتزارت تبدیل به موزه ی موسیقی شده و در طول سال فستیوال‌های متعددی در آن برگزار می شود.

محله قدیمی سالزبورگ، با خیابان‌های باریک قرون وسطایی و حیاط‌های طاق دار فضایی رمانتیک و رویایی را برای گردشگران این شهر ایجاد کرده و در مرکز این محله در کنار رودخانه ” رزیدنتسمیدان رزیدنتس قرار دارد و در مرکز آن یک مجسمه خیره کننده را می‌بینید که در سال ۱۶۶۱ توسط یک مجسمه ساز ایتالیایی ساخته شدو یکی از بزرگترین و زیباترین آب‌نماهای باروکی در منطقه آلپ به شمار می رود.

 

کاخ افسانه ای رزیدنتس و قلعه هوهن سالزبورگ نمادهای قدمت و شکوه این شهر هستند. نقاشی های موجود در این بناها در کنار معماری تحسین برانگیزشان و همپنین صومعه سنت پیتر در نزدیکی آنها، مجموعه ی هنری کاملی را ایجاده کرده اند که چشمان گردشگران را به خود خیره می کند.

سالزبورگ جزو اولین شهر هایی است که مردم آن به مسحیت روی خوش نشان دادند، از این رو کلیساهای این شهر شهرت به سزایی دارند که می توان به کلیسای فرانسیسکن، کلیسای سنت پیتر و کلیسای جامع سالزبورگ اشاره کرد.

سالزبورگ اتریش

مقاله های دیگر ما

دوسلدورف آلمان در یک نگاه

منطقه قدیمی شهر دوسلدورف آلمان، محل تفریح و گردش توریست‌های خارجی و داخلی و مردم خود شهر است. دوسلدورف به‌عنوان یک شهر دانشگاهی و همچنین مرکز مد و هنر در کشور آلمان شناخته می‌شود.

پالاوان، دیدنی ترین جزیره فیلیپین

در بین تمامی سواحل این کشور، جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید گردشگران و افرادی که به آن سفر کرده‌اند، به خود اختصاص دهد و تور پالاوان به یکی از بهترین تور های مسافرتی تبدیل شود.

آشنایی با بانکوک پایتخت تایلند

بانکوک که معنی آن شهر فرشته هاست و در سال ۱۷۸۲ به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شد و اکنون با گذشت بیش از دو قرن، به شهری بزرگ تبدیل شده است. بانکوک مانند سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا دارای هتل های بسیار مجلل، ساختمان های عظیم و مراکز خرید متعدد است.

حراج رویایی استانبول ترکیه

روز حراج استثنایی استانبول موسوم به (black friday) جمعه سیاه است. در این روز تمامی فروشگاه های این شهر اجناس خودشان را با ۵۰ درصد تخفیف به فروش می رسانند. و گردشگران زیادی تلاش می کنند تا در این روز به استانبول سفر کنند

اسلو پایتخت نروژ

اسلو پایتخت پرهیاهوی نروژ، شهر تاریخ و هنر با چشم انداز های زیبا، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است. مسیرهای طبیعت گردی و پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری، کوهستان های پر ابهت مخصوص اسکی، دریاچه های بی نظیر برای قایق رانی، بناهای تاریخی متحیر کننده بر زیبایی های آن افزوده است

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

پاتایا تایلند یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در شرق آسیا می باشد و گردشگران زیادی برای استراحت و تفریح از سراسر دنیا به این شهر سفر میکنند. یکی از ویژگی های مهم این شهر این است که شما در طول سفر خود به تور پاتایا از زندگی در شهر های بزرگ با تمام چالش هایش جدا خواهید شد.