سالزبورگ اتریش زادگاه موتزارت

سالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای اروپا به شمار رفته و به خاطر مناظر زیبا و معماری‌ خیره کننده‌اش بسیار مورد توجه گردشگران می باشد. این شهر محل تولد یکی از افسانه‌های دنیای موسیقی یعنی موتزارت نیز هست و خانه کودکی موتزارت تبدیل به موزه ی موسیقی شده و در طول سال فستیوال‌های متعددی در آن برگزار می شود.

محله قدیمی سالزبورگ، با خیابان‌های باریک قرون وسطایی و حیاط‌های طاق دار فضایی رمانتیک و رویایی را برای گردشگران این شهر ایجاد کرده و در مرکز این محله در کنار رودخانه ” رزیدنتسمیدان رزیدنتس قرار دارد و در مرکز آن یک مجسمه خیره کننده را می‌بینید که در سال ۱۶۶۱ توسط یک مجسمه ساز ایتالیایی ساخته شدو یکی از بزرگترین و زیباترین آب‌نماهای باروکی در منطقه آلپ به شمار می رود.

 

کاخ افسانه ای رزیدنتس و قلعه هوهن سالزبورگ نمادهای قدمت و شکوه این شهر هستند. نقاشی های موجود در این بناها در کنار معماری تحسین برانگیزشان و همپنین صومعه سنت پیتر در نزدیکی آنها، مجموعه ی هنری کاملی را ایجاده کرده اند که چشمان گردشگران را به خود خیره می کند.

سالزبورگ جزو اولین شهر هایی است که مردم آن به مسحیت روی خوش نشان دادند، از این رو کلیساهای این شهر شهرت به سزایی دارند که می توان به کلیسای فرانسیسکن، کلیسای سنت پیتر و کلیسای جامع سالزبورگ اشاره کرد.

سالزبورگ اتریش

مقاله های دیگر ما

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند