شهر لایپزیگ آلمان پاریس کوچک

لایپزیگ آلمان، یکی از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان است و گوته، شاعر آلمانی تبار، به این شهر لقب پاریس کوچک داده‌ است. قدمت لایپزیگ به قرن ۱۱ میلادی بر میگردد و تقریباً از آغاز تأسیس خود به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی معروف بوده‌ و امروزه نیز در این شهر نمایشگاه‌ های بین‌المللی کتاب و خودرو برگزار می شود.

در این شهر ساختمان‌ های بسیاری به دوران قبل و بعد از سقوط کمونیسم و وحدت دو آلمان بر می‌ گردد. بنا های متعلق به دوران پیش از آلمان واحد بی‌ روح و کسل کننده‌ اند و آن‌ هایی که پس از آن یعنی زمانی كه مدرنيت به همه جا رسوخ کرده بود، ساخته شده‌ اند، بیش از اندازه مدرن هستند.

با این وجود مرکز این شهر، دست‌ نخورده و تماشایی باقي مانده و می توانید از تماشای چندین كليسای خوش‌ نما و بازار های سر پوشيده‌ شهر، به‌ خصوص مرکز خرید مادلر که بي‌ نهايت تماشايي است لذت ببرید.

در نزدیکی اين بنا ها تالار بزرگ و با شكوهی از سده‌ی شانزدهم دیده می‌ شود که اکنون به موزه تبديل شده و میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. در طی گشت‌ و گذاری در لایپزیگ به كليسایی به سبک گوتیک به نام سنت توماس مي‌ رسيد، جايي كه آرامگاه ابدی آهنگساز پرآوازه، نابغه‌ی موسيقی یوهان سباستين باخ نیز هست و نكته‌ ی جالب دیگر، عمارت كناری كليسا به نام موزه‌ی باخ است كه برای دوست داران موسیقی ارزشی دو چندان دارد.

گالری تصاویر لایپزیگ آلمان

مقاله های دیگر ما

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند