شهر لایپزیگ آلمان پاریس کوچک

لایپزیگ آلمان، یکی از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان است و گوته، شاعر آلمانی تبار، به این شهر لقب پاریس کوچک داده‌ است. قدمت لایپزیگ به قرن ۱۱ میلادی بر میگردد و تقریباً از آغاز تأسیس خود به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر نمایشگاهی معروف بوده‌ و امروزه نیز در این شهر نمایشگاه‌ های بین‌المللی کتاب و خودرو برگزار می شود.

در این شهر ساختمان‌ های بسیاری به دوران قبل و بعد از سقوط کمونیسم و وحدت دو آلمان بر می‌ گردد. بنا های متعلق به دوران پیش از آلمان واحد بی‌ روح و کسل کننده‌ اند و آن‌ هایی که پس از آن یعنی زمانی كه مدرنيت به همه جا رسوخ کرده بود، ساخته شده‌ اند، بیش از اندازه مدرن هستند.

با این وجود مرکز این شهر، دست‌ نخورده و تماشایی باقي مانده و می توانید از تماشای چندین كليسای خوش‌ نما و بازار های سر پوشيده‌ شهر، به‌ خصوص مرکز خرید مادلر که بي‌ نهايت تماشايي است لذت ببرید.

در نزدیکی اين بنا ها تالار بزرگ و با شكوهی از سده‌ی شانزدهم دیده می‌ شود که اکنون به موزه تبديل شده و میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. در طی گشت‌ و گذاری در لایپزیگ به كليسایی به سبک گوتیک به نام سنت توماس مي‌ رسيد، جايي كه آرامگاه ابدی آهنگساز پرآوازه، نابغه‌ی موسيقی یوهان سباستين باخ نیز هست و نكته‌ ی جالب دیگر، عمارت كناری كليسا به نام موزه‌ی باخ است كه برای دوست داران موسیقی ارزشی دو چندان دارد.

گالری تصاویر لایپزیگ آلمان

مقاله های دیگر ما

دوسلدورف آلمان در یک نگاه

منطقه قدیمی شهر دوسلدورف آلمان، محل تفریح و گردش توریست‌های خارجی و داخلی و مردم خود شهر است. دوسلدورف به‌عنوان یک شهر دانشگاهی و همچنین مرکز مد و هنر در کشور آلمان شناخته می‌شود.

پالاوان، دیدنی ترین جزیره فیلیپین

در بین تمامی سواحل این کشور، جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید گردشگران و افرادی که به آن سفر کرده‌اند، به خود اختصاص دهد و تور پالاوان به یکی از بهترین تور های مسافرتی تبدیل شود.

آشنایی با بانکوک پایتخت تایلند

بانکوک که معنی آن شهر فرشته هاست و در سال ۱۷۸۲ به دستور شاه رامای اول به عنوان پایتخت بنا شد و اکنون با گذشت بیش از دو قرن، به شهری بزرگ تبدیل شده است. بانکوک مانند سایر شهرهای بزرگ و مدرن دنیا دارای هتل های بسیار مجلل، ساختمان های عظیم و مراکز خرید متعدد است.

حراج رویایی استانبول ترکیه

روز حراج استثنایی استانبول موسوم به (black friday) جمعه سیاه است. در این روز تمامی فروشگاه های این شهر اجناس خودشان را با ۵۰ درصد تخفیف به فروش می رسانند. و گردشگران زیادی تلاش می کنند تا در این روز به استانبول سفر کنند

اسلو پایتخت نروژ

اسلو پایتخت پرهیاهوی نروژ، شهر تاریخ و هنر با چشم انداز های زیبا، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است. مسیرهای طبیعت گردی و پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری، کوهستان های پر ابهت مخصوص اسکی، دریاچه های بی نظیر برای قایق رانی، بناهای تاریخی متحیر کننده بر زیبایی های آن افزوده است

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

پاتایا تایلند یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در شرق آسیا می باشد و گردشگران زیادی برای استراحت و تفریح از سراسر دنیا به این شهر سفر میکنند. یکی از ویژگی های مهم این شهر این است که شما در طول سفر خود به تور پاتایا از زندگی در شهر های بزرگ با تمام چالش هایش جدا خواهید شد.