تور مراکش

کشور مراکش با بیابان های اغوا کننده و جذابش در کنار سواحل طلایی دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس به سرزمین شگفتی ها معروف است. تماشای قصر های  قدیمی و باغ های پر از درخت شهر مراکش و یا قدم زدن در کوچه پس کوچه های کازابلانکا باعث شد تا تور مراکش به یکی از جذاب ترین و لذت بخش ترین تورهای مسافرتی در بین گردشگران سراسر دنیا تبدیل شود

واحد پول

درهم | Dirhams

اختلاف زمانی

چهار ساعت و نیم عقبتر از تهران | GMT +1

بهترین زمان سفر

بهار

h

نوع ویزا

نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر

دیدنی های مراکش

تور مراکش

منطقه قدیمی شهر | Rabat

منطقه هزارتوی مدینه (منطقه تاریخی شهر) مهم‌ترین جاذبه این شهر است. کوچه‌های باریک آن، مجموعه‌ای از رنگ‌ها، رایحه‌ها و صداها را در خود دارند و مهم‌ترین بخش بازدید از مناظر شهری منطقه هستند. همان‌طور که در میان گذرهای پر پیچ ‌و خم و شلوغ ممکن است دچار سردرگمی شوید و حتی راهتان را گم کنید، در عین حال هزاران فرصت خرید دارید که می‌توانید چانه بزنید و باب میلتان خرید کنید. در غرب منطقه اصلی، انتهای “رباب دباغ”، دباغ‌ خانه‌های مراکشی را خواهید یافت که پوست حیوانات را هنوز هم به روش قدیمی رنگ می‌کنند.

تور مراکش

مدرسه بن یوسف | Medersa Ben Youssef

مدرسه علوم دینی بن یوسف که در سال 1565 توسط سعدیون ساخته شده، بزرگ‌ ترین دانشکده الهیات در کشور مراکش است. فضاهای اقامتی به سبک معماری اسلامی در اطراف حیاط‌های اندرونی قرار گرفته‌اند. کاشی‌کاری نفیس، سقف مقرنس ‌کاری شده و و کتیبه‌های به خط کوفی که به‌عنوان تزئینات داخلی در بسیاری از بخش‌های عمارت به کار رفته‌اند، از نکات برجسته این بنا هستند.

مراکش

جامع الفنا | Jemaa el-Fna

این میدان بزرگ در ورودی شهر، در مرکز زندگی مراکش است. جامع الفنا یک مرکز پر جنب و جوش شامل غرفه‌های اشیاء کهنه و قدیمی، نوازندگان، نقالان، پیشگویان و مار بازان است که به نظر می‌رسد هرگز تعطیل نمی‌شود. اینجا طیف کاملی از زندگی مراکشی را در بر می‌گیرد. اگر پایین نشستن در میان سر‌و‌صدای جمعیت را دوست ندارید، می‌توانید به یکی از کافه‌ها و رستوران‌های اطراف در محیط پشت ‌بام بروید و این صحنه‌های جذاب را از بالا ببینید.

مراکش

مسجد جامع کتبیه | koutoubia-mosque

مسجد الکتبیه که با مناره‌های بلند 70 متری‌اش معروف‌ ترین نماد مراکش به حساب می‌آید، از فاصله‌ی چند کیلومتری از هر جهت قابل مشاهده است. افسانه محلی مراکش می‌گوید که وقتی این مسجد تازه ساخته شده بود، مؤذن آن باید فردی کور می‌بود، چرا که مناره آن بسیار بلند بود و ممکن بود آن فرد حرم ‌سرای حاکم را ببیند. این مسجد در سال 1162 ساخته شده و یکی از دستاوردهای بزرگ معماری Almohad است. غیر مسلمانان اجازه ورود به شبستان مسجد را ندارند.

تور مراکش

موزه دارسی سعید مراکش | Dar Si Said Museum Marrakesh

این کاخ قدیمی دوست داشتنی مجموعه‌ای فوق‌العاده شامل جواهرات بربر که به طور ظریفی نقره ‌کاری شده، چراغ نفتی از منطقه تارودانت، آثار سفالی، چرم دوزی و سنگ مرمر؛ همچنین نمایشگاهی از فرش‌های مراکشی و مجموعه‌ای شگفت انگیز از درب و پنجره‌ی سنتی مراکشی دارد که سبک‌های معماری این کشور را نشان می‌دهد.

هزینه ها در مراکش

۱ دلار = ۱۰  درهم

میانگین قیمت غذا گرم:30 درهم
میانگین قیمت مکدونالد: 25 درهم
متوسط قیمت غذا برای دو نفر در رستوران: 200 درهم
میانگین قیمت تاکسی:12 درهم
میانگین قیمت قطار: 5 درهم
میانگین قیمت بلیط مکان های دیدنی: 40 درهم
میانگین قیمت سیگار:21 درهم
میانگین قیمت نوشیدنی سرد: 45 درهم
میانگین قیمت نوشیدنی گرم: 19 درهم
قیمت آب: 1.4 درهم

بهترین قیمت انواع تور های مسافرتی