معرفی برگن نروژ

برگن (Bergen) دومین شهر بزرگ نروژ و همچنین بزرگترین بندر این کشور است و یکی از شلوغ ترین بنادر اسکاندیناوی به شمار می رود. این شهر در بین تپه ها و کوهها که به هفت کوه شهرت دارند قرار گرفته است و اسم این شهر به معنای چمنزار سبز در میان کوهها می باشد.

جاذبه های شهر برگن نروژ 

مناظر طبیعی فوق العاده زیبا ، این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری مهم و پرطرفدار در نروژ تبدیل کرده است و لازم به ذکر است که برگن یک مقصد گردشگری فرهنگی در اروپا  نیز به شمار می رود. در طول سال فستیوال های مختلفی در این شهر برگزار می شود از جمله فستیوال بین المللی برگن در ماههای می و ژوئن ، فستیوال ناتجاز ( ماه می ) و برگن فست ( ماه ژوئن ) و یکی از قدیمی ترین ارکسترهای اروپا نیز به این شهر تعلق دارد.

 

برگن

 آب و هوای برگن

برگن به دلیل بارش های فراوان ، به شهر باران معروف  است و دلیل این بارش های فراوان ، احاطه شدن شهر توسط هفت کوه است که باعث تجمع ابرها بالای این شهر می شود و در زمستان به دلیل وجود جریان گلف استریم ، این شهر یکی از گرم ترین شهرهای نروژ است.

نروژ

میدان مارکت

بندر اصلی برگن  به نام میدان مارکت شناخت می شود و یکی از نقاط شلوغ و پرتردد شهر نیز می باشد و هر روز صبح بازار ماهی فروشان در آن برپا می شود. نکته جالب درباره این بازار این است که ۷۰۰ سال در این میدان پابرجاست.

برگن

 Bryggen Hanseatic Wharf

این منطقه رنگارنگ یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر برگن است ، خانه های چوبی رنگارنگ در کنار رستوران ها ، فروشگاهها و خیابان های باریک ، چهره این نقطه از شهر را متفاوت کرده اند. در این منطقه می توانید همچنین از موزه بریگن که قدمت آن به قرن ۱۴ باز می گردد نیز دیدن کنید.

نروژ

موزه هانزا (Hanseatic Museum )

موزه هانزا مربوط به دوره پیمان هانزا در شهر برگن می شود و در حقیقت زندگی بازرگانان آلمانی که در کنار بندر زندگی می کردند را نشان می دهد و در یکی از خانه های چوبی و قدیمی در این شهر برپا شده است. در این موزه سلاح ها ، مبلمان و تجهیزات این افراد در قرن ۱۸ به نمایش گذاشته می شود.

برگن

قلعه برگنهوس  (Bergenhus Fortress)

قلعه برنگهوس یکی از قدیمی ترین قلعه های محافظت شده در نروژ است که در قرن ۱۶ در ورودی لنگرگاه ساخته شده است. قلعه اولیه در سال ۱۲۴۰ ساخته شد اما بعدها آسیب هایی در اثر جنگ های مختلف بخصوص جنگ جهانی دوم دید بازسازی شد و امروز به موزه تبدیل شده است.

نروژ

کلیسای جامع برگن  (Bergen Cathedral )

قدمت کلیسای جامع برگن به سال ۱۱۸۱ باز می گردد . این کلیسا دوبار پیاپی در سالهای ۱۲۴۸ و۱۲۷۰ آتش گرفت و ویران شد اما پس از هر دو آتش سوزی، بازسازی شد و اکنون یکی از نماد های شهر برگن است.

برگن

 اقامتگاه سلطنتی  (Royal Residence)

اقامتگاه سلطنتی برگن که به آن  Gamlehaugen نیز گفته می شود همانطور که از نامش پیداست محل اقامت خانواده سلطنتی شهر بوده است. این کاخ زیبا در سال ۱۹۰۱ برای ساخته شد. در سال ۱۹۲۵ ، این کاخ  توسط دولت نروژ خریداری شده و در اختیار پادشاه نروژ گذاشته شد است و امروزه قسمت هایی از این کاخ برای بازدید عموم باز است.

دیگر مقالات ما

بهترین هتل های کوش آداسی

کوش آداسی یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور ترکیه است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و سواحل زیبا، امکانات تفریحی فراوان و هتل های لوکس این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی تور کوش آداسی را انتخاب کنند.

برلین پایتخت آلمان

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. برلین مرکز سیاست، فرهنگ و رسانه در کشور آلمان می باشد و اولین بار در قرن سیزدهم پیشنهاد شد که برلین پایتخت کشور آلمان شود.

بهترین رستوران های باکو

باکو پایتخت آذربایجان شهری زیبا و بی نظیر در کنار دریای خزر است. و به دلیل همسایگی با ایران فرهنگی نزدیک به مردمان ایرانی دارد و یکی از مقصد های محبوب گردشگران ایرانی نیز هست.

بهترین رستوران های پاتایا

پاتایا یکی از پرهیاهو ترین شهرهای ساحلی تایلند است و هر ساله مسافران زیادی به این شهر سفر می کنند. و همچنین تعداد زیادی خارجی در پاتایا ساکن شده اند و رستوران های زیادی در این شهر هست که غذاهای گوناگونی سرو می کنند

تروندهایم نروژ شهری افسانه ای

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که شهرهای دیدنی دارد. تروندهایم نروژ پایتخت سابق این کشور، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است که بسیار پر جنب و جوش، رنگارنگ و دوست داشتنی می باشد.

بهترین هتل های پاتایا

پاتایا یکی از توریستی ترین شهرهای ساحلی دنیا است و در شرق خلیج تایلند واقع شده است. پاتایا به همراه بانکوک و پوکت از جمله شهر های پربازدید این کشور هستند