لندن پایتخت انگلستان

لندن، پایتخت انگلستان یکی از شهرهای متفاوت و منحصربفرد در دنیا است. لندن، شهری زیبا با مجموعه ای از جاذبه های توریستی که در خود جای داده گردشگران زیادی را برای دیدن این شهر ترغیب می کند. گردشگرانی که به انگلستان و این شهر سفر کرده اند، می‌گویند که لندن با دیگر شهرهای معروف دنیا کاملا متفاوت است ها و از حال خاصی نیز برخوردار است.
این شهر، پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر انگلستان است و قدمتی ۲ هزار ساله دارد و در کنار رود معروف تایمز قرار گرفته است و در حال حاضر یکی از مهم ترین مراکز تجاری، فرهنگی و مالی در جهان محسوب می‌شود چرا که پایتخت انگلستان اثرگذاری مهمی در سیاست، معماری آموزش و پرورش، هنر، سرگرمی، رسانه‌ها و… دارد. جالب است بدانید لندن یکی از قطب‌های مهم حمل و نقل بین‌المللی نیز محسوب می‌شود و دارای پنج فرودگاه بین‌المللی است. این فرودگاه‌ها هیثرو، فرودگاه استانستد ، گاتویک، لوتن و سی‌تی نام دارند. از طرفی این شهر یکی از قدیمی‌ترین و مجهزترین شهرهای جهان در بخش حمل و نقل عمومی شهری نیز می باشد و متروی این شهر قدیمی با ۲۷۰ ایستگاه دومین مترو جهان از لحاظ مسافت است. از نظر گردشگری هم لندن یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا و دنیا محسوب می‌شود.

دیدنی ها لندن

 

دیدنی های شهر لندن عبارت اند از:

 1. هاید پارک Hyde Park
 2. وست‌مینستر Westminster
 3. کمدن تاون Camden Town
 4. چشم لندن London Eye
 5. سوهو Soho
 6. شوردیچ Shoreditch
 7. رودخانه‌ی تیمز Thames Cruise
 8. محله‌ی چینی‌ها Chinatown
 9. خیابان آکسفورد Oxford Street
 10. هردوز Harrods
 11. کاخ باکینگهام Buckingham Palace

 

در این ویدئو شما را با حال و هوای این شهر بیشتر آشنا خواهیم کرد:

مقاله های دیگر ما

معرفی برگن نروژ

برگن دومین شهر بزرگ نروژ و همچنین بزرگترین بندر این کشور است و یکی از شلوغ ترین بنادر اسکاندیناوی به شمار می رود. این شهر در بین تپه ها و کوهها که به هفت کوه شهرت دارند قرار گرفته است و اسم این شهر به معنای چمنزار سبز در میان کوهها می باشد.

راهنمای سفر به ارمنستان – قسمت دوم

ایروان پایتخت کهن ارمنستان یکی از زیبا ترین و مهم ترین شهرهای این کشور است. وجود مکان های تاریخی و زیبا در اطراف شهر و مراکز خرید و مکان های تفریحی داخل آن ایروان را به یکی از بهترین مقصد های گردشگری تبدیل کرده است.

راهنمای سفر به ارمنستان – قسمت اول

ارمنستان منطقه ای زیبا در قفقاز جنوبی با قدمت کهن است و به دلیل همسایگی با کشور ما و وجود مناظر طبیعی، بناهای تاریخی و تفریحات خانوادگی از محبوبیت خاصی در بین ایرانیان نیز برخوردار است.

بارسلون اسپانیا

بارسلون به عنوان یک شهر رومی تأسیس شد و بعدها پایتخت کنت‌های بارسلون شد. امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران تبدیل شده و از میراث فرهنگی غنی نیز برخوردار است.

دوسلدورف آلمان در یک نگاه

منطقه قدیمی شهر دوسلدورف آلمان، محل تفریح و گردش توریست‌های خارجی و داخلی و مردم خود شهر است. دوسلدورف به‌عنوان یک شهر دانشگاهی و همچنین مرکز مد و هنر در کشور آلمان شناخته می‌شود.

پالاوان، دیدنی ترین جزیره فیلیپین

در بین تمامی سواحل این کشور، جزیره‌ی زیبا و شگفت‌انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید گردشگران و افرادی که به آن سفر کرده‌اند، به خود اختصاص دهد و تور پالاوان به یکی از بهترین تور های مسافرتی تبدیل شود.